خانه مهندسی کامپیوتر کتاب آموزش MATLAB
کتاب آموزش MATLAB


نویسندگان: مهندس علی اکبر علمداری، مهندس نسرین علمداری

تعداد صفحات: 630

قیمت: 9500 تومان

انتشارات: نگارنده دانش

اين كتاب شامل 4 قسمت و 22 فصل اصلي است که در ادامه به توضیح هر قسمت میپردازیم.

قسمت اول:

در این قسمت، به بررسی و توضیح جامع موضوعات کاربردی در نرم افزار MATLAB پرداخته شده است. این موضوعات عبارتند از: عملیات ماتریسی، دادههای ورودی و خروجی، رسم نمودارهای دوبعدی و سه بعدی، درونیابی و میانیابی داده ها، پردازش سیمبولیک، استفاده از دستورات شرطی و حلقه های تکرار، شبیه سازی سیستمهای مکانیکی، هیدرولیکی، و الکترونیکی در سیمولینک، و رابط گرافیکی (GUI). با آموزش کامل این موضوعات، آمادگی کافی برای مواجه شدن با پروژه های سنگین و کاربردی را خواهید داشت.

قسمت دوم:

در طراحی هر سیستم کنترلی لازم است که مدل ریاضی سیستم کنترلی، معیارهای عملکردی سیستم های کنترلی در حوزه زمان مشخص شوند، تا طراح بتواند با این دانسته ها به طراحی سیستم کنترلی مناسبی برای سیستم تحت کنترل بپردازد. در این قسمت به مباحثی همچون مدلسازی سیستم ها، بررسی معیارهای عملکردی سیستم های کنترلی، ساده سازی بلوک دیاگرام ها، اصول طراحی کنترلرهای PID، فیدبک کلیه متغیرهای حالت، مفهوم فضای حالت، طراحی کنترلرهای دیجیتال، طراحی جبران کننده ها، طراحی به روش پاسخ فرکانسی، و مکان هندسی ریشه ها پرداخته خواهد شد.

قسمت سوم:

یکی از موضوعات جدید و به روز علوم مهندسی که قادر به تخمین توابع غیرخطی پیچیده و شناسایی سیستم ها است، استفاده از سیستم های هوشمند است. در این قسمت، به آموزش کامل طراحی شبکه های عصبی که به صورت On-line وOff-line کار می کنند و کاربرد آن در شناسایی سیستم ها پرداخته شده است. در انتهای این قسمت نیز فهرست دستورات کاربردی در MATLAB و کنترل سیستم ها آورده شده است

قسمت چهارم:

بعد از مطالعه کامل دستورات MATLAB و آموزش طراحی سیستمهای کنترلی، آمادگی لازم در طراحی کنترلر برای سیستمهای صنعتی و کاربردی را خواهید داشت. این قسمت شامل هفت سیستم صنعتی است که هر یک با هفت روش و رویکرد کنترلی، طراحی و تحلیل می شوند، تا در پایان به یک پاسخ مناسب برسیم. میتوان به جرأت گفت که در پایان انجام این 7 پروژه کنترلی با 7 روش مختلف (49 پروژه کنترلی) قادر خواهید بود هر سیستم کنترلی دیگری را طراحی و تحلیل کنید .

 

منبع : سايت mathworks.ir

 

دسترسی سریع

ورود به انجمنهای پارسی گلد

معرفی سایت به دوستان

با این فرم شما قادر به معرفی این وبگاه، به دوستانتان خواهید بود.

نام شما

ایمیل شما

ایمیل دوستتان  [-] [+]

پیغام [+]

لینک به ما

. و یا بصورت متن