خانه داروسازی کشف داروی جدیدی برای درمان بیماری دیابت نوع2
کشف داروی جدیدی برای درمان بیماری دیابت نوع2


دانشمندان مدعي شده اند که روش درماني جديدي براي بيماري ديابت نوع دو پيدا کرده اند که به اندازه چهارده بار تزريق امپول در يک هفته موثر است .

امار نشان مي دهد هم اکنون بيش از دو ميليون نفر در انگليس به اين بيماري مبتلا هستند. حال وزارت بهداشت انگليس اميدوار است بتواند با استفاده از اين روش گرفتاري بيماران ديابتي را که مجبورند روزانه دو بار تزريق انجام دهند کم کند. البته انجمن ديابتي هاي انگليس به اين کشف که دانشمندان در کانادا انجام داده اند با ديده احتياط مي نگرند و معتقدند حتي در انگليس تاييد نهايي اين روش و استفاده گسترده از ان به چند سال وقت نياز دارد.

در روش جديد که ”اگزناتيد يک بار در هفته” نام گرفته است در واقع نوع جديد و با دوام داروي متداول اگزناتيد است که به نسخه بتا نيز مشهور شده است. اگزناتيد پروتئيني است که باعث کند شدن عبور غذا از معده به بقيه بخشهاي دستگاه گوارش مي شود و ميزان قند خون را نيز کنترل مي کند. اين دارو روي دويست و پنجاه و نه فرد مبتلا به ديابت نوع دو در مدت سي هفته ازمايش شده است. نتيجه اين ازمايش که در نشريه پزشکي لانست چاپ شده است نشان مي دهد هفتاد و پنج درصد از افرادي که اين داروي جديد را دريافت کرده بودند توانستند ديابت خود را کنترل کنند.
امارها نشان مي دهد در کانادا نيز بيش از دو ميليون نفر ديابت دارند. در گذشته بيماران ديابتي نمي توانستند با رژيم غذايي و ورزش ميزان بالاي قند خون خود را کنترل کنند و مجبور بودند در صورتي که وضعشان وخيم مي شد انسولين تزريق کنند. اما نسخه هفتگي داروي اگزناتيد همانند هورموني عمل مي کند که بايد به طور طبيعي در دستگاه گوارش ساخته شود.
بررسي ها نشان مي دهد يک چهارم بيماران ديابتي در انگليس دارو و درمان مناسب را دريافت نمي کنند. در انگليس حدود نيم ميليون نفر از مبتلايان ديابتي بيماريشان تشخيص داده نمي شود به طوري که از هر هفده مرگي که در سال رخ مي دهد يکي بر اثر ديابت است.

 

دسترسی سریع

ورود به انجمنهای پارسی گلد

معرفی سایت به دوستان

با این فرم شما قادر به معرفی این وبگاه، به دوستانتان خواهید بود.

نام شما

ایمیل شما

ایمیل دوستتان  [-] [+]

پیغام [+]

لینک به ما

. و یا بصورت متن